Zpráva velitele zásahové jednotky za rok 2012

Dobrý večer, rád bych vás seznámil se zprávou velitele zásahové jednotky.

V roce 2012 jsme vyjeli celkem k 13 zásahům. Z pohledu dlouhodobé statistiky byl letošní rok na zásahy nadprůměrný.

Prvnímu zásahu, k dřevníku u chaty na Petrově, jsme byli povoláni dne 30. ledna v 22:59. Po příjezdu na místo zasahovala jednotka z Jílového, pomáhali jsme s dohašením požáru. Návrat 01:15 hod.

Druhý požár byl nahlášen 10. února v 19:30 hod na Petrov k přístavku rodinného domu. Po příjezdu na místo jsme pomáhali s hašením a vyklízením přístavku. Návrat v 22:00 hod.

Třetí výjezd byl k požáru chaty v Měchenicích. Byl to největší a komplikovaný požár tohoto roku, zasahovali jsme v počtu 4 mužů, dva muži zasahovali v dýchacích přístrojích. Hašení požáru komplikoval velký mráz a pomáhali jsme dohasit a vyklidit chatu, dále jsme zajišťovali teplé nápoje pro ostatní zasahující jednotky. Návrat v 01:00 hod.

Čtvrtý zásah byl nahlášen 26. 3. v 13:31 požár stromu v lese Na Jeřábu v pískovně. Po příjezdu na místo byl požár uhašen jednotkou z Jílového. Návrat v 13:50 hod. (Požár zpozoroval a nahlásil náš člen Zdeněk Hromádka).

2. dubna 2012 byl v 9:02 nahlášen požár stráně v Davli na Sázavě – Třešňovka. Vyjeli jsme v počtu 4 mužů. Pomáhali jsme dohašovat požár a zajišťovat dopravu vody. Návrat v 11:30 hod.

Další požár byl nahlášen 17. dubna v 16:43. Jednalo se o požár kontejneru na Zástrovské. Po příjezdu na místo jsme pomáhali s dohašováním. Návrat 18:00 hod.

21. května 18:16 hod. jsme byli povoláni k technickému zásahu odstraňování padlého stromu přes silnici před obcí Měchenice. Návrat 20:00 hod.

5 června v 15:01 byl nahlášen požár rodinného domu v ulici Sloupecká v Měchenicích. Jednalo se o druhý největší požár v tomto roce. Vyjeli jsme v počtu 4 mužů, po příjezdu již hořelo téměř celé podkroví. Pomáhali jsme s hašením s ostatními přítomnými jednotkami včetně vyklízení objektu. Návrat 19:00 hod.

Ten samý den ve 20:09 jsme byli povoláni k hašení požáru nákladního auta v areálu ve Sloupu. Po příjezdu na místo již zasahovala jednotka Sloup, pomáhali jsme s dohašováním požáru. Návrat 21:30 hod.

16. září ve 20:44 byla nahlášena smrtelná dopravní nehoda mezi Davlí a Štěchovicemi. K dopravní nehodě jsme vyjeli se služební „Felícií“ v počtu 2 mužů. Po příjezdu na místo již probíhalo oživování osob a zasahovala jednotka z Jílového a zdravotní zásahová služba z Davle. Ve 22:00 jsme byli odvoláni z akce.

29. září v 16:34 hod. byl nahlášen únik nebezpečných látek na komunikaci mezi Petrovem a Davlí. Jednalo se o uniklou naftu z vozidla. Po příjezdu jsme pomáhali zasypávat uniklou naftu apexem. Zásah komplikoval hustý déšť. Návrat 18:15 hod.

8. prosince v 9:52 hod. byl nahlášen požár kabiny stavebního jeřábu ve Sloupu. Po příjezdu na místo byl požár již zlikvidován. Návrat v 10:30 hod.

18. prosince 12:21 hod. byla nahlášena dopravní nehoda u Měchenického mostu. Po příjezdu na místo již zasahovala jednotka z Jílového a záchranáři. Návrat v 13:30 hodin.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům sboru dobrovolných hasičů v Davli za obětavou práci a činnost v zásahové jednotce.

Dále bych chtěl poděkovat úřadu městyse Davle za podporu a financování zásahové jednotky.

Těším se na další spolupráci v letošním roce. Ohni zmar.

Macků Jiří

velitel zásahové jednotky

Příspěvek byl publikován v rubrice Výroční valné hromady a jeho autorem je PPZ840. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.