Výroční valná hromada 2019

Na konci února tohoto roku proběhla výroční valná hromada SDH Davle, kde jsme vyhodnotili činnost našeho sboru za uplynulý rok 2019.Výroční hromady se zúčastnili hosté z místních spolků, zástupci městyse a samozřejmně sbory z našeho 9.okrsku a další hosté z okolních sborů, s kterými se většinou potkáváme na zásahové činnosti naší JSDH Davle.
Ve zprávě činnosti, kterou přečetl starosta sboru, připomenul pořádáné akce a účast na soutěžích v loňském roce. Samozřejmně byl připomenut největší sportovní úspěch sboru v loňském roce, kdy naše ženské mužstvo získalo putovní pohár za první místo v okrskové soutěži požárního sportu.Další zajímavostí zprávy bylo, že členové SDH Davle odpracovali v loňském roce pro sbor a obec 1180 hodin, což je obdivuhodné číslo a v přepočtu je to přibližně 50 dní na aktivní členy sboru.                                                 Velitel sboru shrnul činnost zásahové jednotky, hospodář sboru odhalil finanční výsledky za loňský rok a navrnul rozpočet na rok následující.

Jelikož tento rok byl ve znamení nových voleb do výboru SDH, proběhla zde volba kandidátů do funkcí na následující období:
Starosta : Jaromír Němec
Náměstek starosty: Jan Holeňa
Revizor účtu: Jiří Macků
Jednatel sboru: Zdeněk Hromádka
Hospodář sboru: Karel Ježdík
Velitel sboru: Václav Nepraš
Člen výboru: Jiří Klusoň
Člen výboru: Libor Tesař

Tak jako každý rok, tak i letošní valná hromada nepřišla o tradiční kulturní vložku v podobě státní hymny odehrané našimi členy sboru (s jedním hostem). Tentokrát to bylo v podání kvartetu, který s procítěním odehrál tóny naší nejvýznamnější melodie. Doufejme, že trend bude pokračovat a nasledující valná hromada se zaposlouchá do státní hymny v podání sborového kvintetu – kdo nezná, je to 5 nástrojů (jak tohle, ale bude pokračovat dál …). Dalším oživením zde bylo shrnutí činnosti sboru a zásahové jednotky ve formě krátké video ukázky, která byla profesionálně sestříhána naším kamarádem Honzou Dvořákem, proto bychom mu chtěli touto cestou poděkovat za skvělou práci. Video můžete shlédnout i vy na našich sborových stránkách (https://hasicidavle.cz/) případně na Facebooku.

Dalším programem schůze bylo ocenění členů našeho sboru za záchrany lidských životů a dále byli přijati noví členové SDH, kteří, jak všichni věříme, nám oživí sbor a budou platnými členy ve spolkové a v budoucnu i v zásahové činnosti. Na úplný závěr proběhly zdravice starosty městyse, sborů a spolků a bylo přečteno závěrečné usnesení výroční schůze sboru.

Po bilancování a vytyčování nových cílů jsme pokračovali v zábavném duchu a následoval hasičský ples s tradiční tombolou, kam byli pozváni všichni účastnící valné hromady. Už po několikáté zahrála osvědčená kapela Ideal Band, která vždy nabudí všechny návštěvníky k neuvěřitelným tanečním výkonům, což vypovídá, že letos jsme ples protáhli až do třetí hodiny ranní. Chtěl bych zde poděkovat všem sponzorům a příznivcům našeho sboru a zůstaňte nám věrni i v dalších letech.
Na závěr bych všem chtěl popřát pevné zdráví i v tomto kritickém období epidemie a přejeme všem hodně úspěchů a štěstí v roce 2020.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Václav. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.