Souhrn tradičních podzimních a předvánočních aktivit 2017

Tímto vám chceme popřát krasné a poklidné prožití vánočních svátků a přejeme do Nového roku 2018 hodně štěstí, zdraví a pohody.

Přejí vaši hasiči z Davle !!!!

Technická pomoc při rozsvícení vánočního stromku 2017
Při letošním rozsvícení vánočního stromečku jsme se účastnili v omezeném počtu, jelikož máme opravdu hodně zajištění místních akcí a pořádání vlastních, tak jsme si letos chtěli užít společně tuto předvánoční akci bez větších povinností. Proto jsme pouze přislíbili ozvučit vánoční koncert místní ZŠ tak, aby všichni návštěvníci jasně slyšeli a mohli se přidat zpěvem k vánoční atmosféře rozsvěcení davelského vánočního stromku.

Adventní trhy 2017
Tentokrát o týden dříve před prvním adventním víkendem uspořádal Městys Davle ve spolupráci s místními spolky SDH Davle, Spolek Trepka a Daveláček další ročník Adventních trhů v davelském parku. Na tuto akci byli opět přizváni trhovci místní i z nedalekého okolí, kteří se chtěli prezentovat prodejem vlastních (ručních) výrobků. Nejzajímavějším stánkem letošních trhů byl stánek uměleckého kováře, který se prezentoval moc pěknými výrobky a samozřejmě předvedl i kus ze svého umění v přímém přenosu a to přímo na trzích. Dále se zde prezentovali pořádající spolky, které mohli finančně podpořit jejich příznivci za produkty, které si každý spolek pro své příznivce připravil, případně lahodné nápoje. Letos náš spolek opět nabídl výborný vánoční punč, které pod vedením našeho var-mistra Libora vyladil v nápoj lahodně-vonící a chutnou tekutinou a jelikož se počasí letos pohybovalo těsně nad 0 st.C, tak hlavním právě hlavním hitem byly tyto teplé nápoje, které pomáhaly rozehřát všechny návštěvníky, ale i stánkaře. Společně celá akce proběhla v poklidném vánočním duchu bez větších problémů a hlavně k plné spokojenosti všech návštěvníků, kteří si přišli užít tuto společnou kulturní akci a mohli si odnést nějaké drobný vánoční dárek pro své nejbližší.

Lampionový průvod 2017
Na začátku listopadu jsme zajišťovali technickou přípravu a občerstvení pro lampionový průvod pořádaný MŠ společně s ZŠ v Davli. Jako každý rok tak i letos se zúčastnil  velký počet žáků základní školy a dětí z místní mateřské školky, které jako vždy doplňují jejich rodiče a další příznivci. Ve večerním průvodu se zase rozsvítily lampióny účastníků, které prosvítili celou délku průvodu. Jak už jsem si všiml tak i tady pokrok běží dopředu a to v lampionových technologiích, kdy už lampiony účastníků byly vybaveny vybaveny různými úspornými světýlky a baterkami, takže už nebylo možné vidět situaci, kdy lampion náhle vzplanul a dítko mělo bohužel oči pro pláč. No prostě pokrok nezastavíš. Po příchodu celé skupiny do areálu parku sbor začal ve velkém tempu uspokojovat potřeby a požadavky všech účastníků průvodu. Jako každý rok tak i letos byly připraveny špekáčky na opékání na otevřeném ohni, teplý čaj pro zahřátí. Naše občerstvení bylo doplněno o další výtečné pochoutky – guláš a samozřejmě nesměl chybět teplý nápoj, který je v tuto dobu velice oblíben. Po přibližně jedné hodině intenzivní práce ve stánku se dav rozešel do svých domovů a my jsme se pustili do uklízení této tradiční akce. Hurá tak zase za rok.

Drakiáda 2017 
Jako každý rok jsme i letos pomohli s uspořádáním drakiády na konci aleje u Měchenic. Počasí bylo letos příjemné, foukal mírný vítr vhodný pro draky a sluníčko se na nás smálo mezi malými obláčky. Proto se zde objevila hojná účast dětí s draky a jejich rodiči. Náš sbor zde zajišťoval malé občerstvení a teplé nápoje a samozřejmě malý oheň pro opečení buřtíkú. Za příznivého větru na se obloze objevovali draci různých velikostí a tvarů až bylo divné, jak je to možné. že někteří z nich jsou vlastně schopni létat. Nad tím ale už tady nebudeme bádat a pokud to chcete vidět také, přijďte se zase podívat na drakiádu za rok, určitě se tam uvidíme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Václav. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.