Pálení čarodějnic v Davli 2022

Po 3 letech se nám opět podařilo uspořádat oblíbenou jarní akci Pálení čarodějnic v davelském parku. Umíte si představit kolik čarodějnic se nám za ty 3 roky v obci nahromadilo? Proto bylo potřeba udělat pořádnou přípravu, tak aby akce dopadla ke vší spokojenosti všech zúčastněných. Týden před samotnou akcí jsme zajeli připravit dřevo pro čarodějnickou hranici, které věnoval náš kamarád a čestný člen sboru Luděk Liška. Děkujeme. Po převozu dřeva jsme opět museli obnovit naše letité zkušenosti se stavbou dřevěného jehlanu. Začali jsme měřit, řezat a stavět, tak aby hranice pevně stála a nikdo nebyl během akce zraněn. Nakonec jsme nainstalovali všechny čarodějnické postavy, které letos seděly v čarodějnickém obývacím pokoji a sledovaly lockdownový čarodějnický TV program, což jsme poslední 2 roky dělali dost často i my. Během týdne k našim čarodějkám přistály další, které pomohly udělat děti z místní školy a obývák se tak naplnil k čarodějnickému prasknutí.

Jelikož jsme tušili, že tato akce stejně jako v minulosti nebude malá, a letos bude možná i několikrát větší, snažili jsme se nic nepodcenit a pořádně se na akci připravit. Letos jsme si navíc připravili i jedno překvapení a to ochutnávku pivních stylů – 11 druhů piv ze tří minipivovarů, které začínají být stále více v oblibě. Musím potvrdit, že jsme se nemýlili a fronta před tímto stánkem, stejně jako před dalšími, byla nekonečná. Součástí akce byl i doprovodný program pro děti, s kterým nám pomohl tradičně spolek TREPKA. Děti plnily čarodějnické úkoly a mohly si zadovádět i na oblíbeném nafukovacím hradě, zapůjčeném od firmy M&M reality. Tradičně nechybělo opékání místních lahodných davelských špekáčků, tentokrát ne z čarodějnic, ale od místní firmy Řeznictví a uzenářství U Dolejších.

Po splnění čarodějnických zkoušek děti společně uvařily a ochutnaly čarodějný lektvar a pak už mohla být zapálena hranice. Všichni návštěvníci zaplnili místo kolem ohně, aby sledovali, jak místní čarodějnice zase dopadnou, a taky trochu chtěli využít čarodějnického tepla sálajícího z “obývacího pokoje”.

Závěr večera rozsvítilo úžasné světelné představení, které uspořádala firma Ohňostroje Krupička, a které je vždy krásnou čarodějnickou tečkou za touto oblíbenou akcí.

Chci zde poděkovat našim sponzorům, spolkům a Městysi Davle, kteří nám, Sboru dobrovolných hasičů Davle, pomohli akci uspořádat. Děkujeme i návštěvníkům, bez kterých by tato akce nebyla tak úžasná a povedená. Děkujeme a na dalších našich akcích naviděnou

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Václav. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.