Palení čarodejnic 2014 – opět povedená akce

Zase po roce o filipo-jakubské noci jsme připravili pro místní občany Davle tradiční čarodějnickou veselici. A kdo jiný by měl tuto akci zaštitovat než naše hasičské sdružení, které potřebuje mít každý plamen ohně vždy plně pod kontrolou. Letos nám počasí opravdu přálo a ve slunečném odpoledni se objevilo v davelském parku opravdu velké množství návštěvníků a příznivců tohoto lidově-tyranského zvyku. Přišla nás podpořit mladá generace od předškolního věku přes školní mládež až po věrné seniory, aby si všichni užili tohoto příjemného večera plného čarodějnického umění a kouzel. Objevili se zde, ale i nově příchozí tváře, které doufáme akce zaujala a potěšila a již se budou pravidelně účastnit podobně veselých akcí.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

Vše potřebné pro tento lidový zvyk se připravilo již v předstihu a s malou praštěnou nehodou se nám podařila postavit hranici ze dřeva (2,5 x 2,5 x 3 m)  pro jednu „vyvolenou“ z čarodějnického sboru. Nelehkým úkolem bylo tuto čarodějnice ulovit a jelikož tyto zkušenosti bohužel ve sboru nemáme, proto jsme poprosili spřátelený spolek čarodějnic z nedalekého parčíku o zapůjčení jedné bezvýznamné členky sdružení, která by pro tento večer zastala funkci nejvýše položené osoby na dřevěné hranici v davelském parku. Stejně nám ve finále baba uletí, ale pro zvídavé diváky toto bylo neodmyslitelnou součástí celého obřadu. Nakonec byla dřevěná hranice i s osobou podpálena ( a nakonec spálena),  tak jak to bylo ve scénáři této akce (pod vedením pana režiséra) a vlastně taky proto,  aby jsme dodrželi, co jsme slíbili a nikdo si na nás nestěžoval u Výboru pro čarodějnické pořádky a postupy. Jó oplétačky s touto neústupnou ženskou komisí nechce mít nikdo a tak postup celé tradice musí být velice pečlivě dodržen jinak hrozí pokuta a vrácení veškerých čarodejnických dotací zpět do lesa Řáholce  (odkud komise pochází).

SONY DSC

SONY DSCSONY DSC

SONY DSCSONY DSC

SONY DSCSONY DSC

 

Jako v předchozích ročnících i tentokrát podpořili akci i naši tradiční sponzoři, kteří věnovali pro dětské ratolesti davelské špekáčky a lampióny štěstí již tradičně vypouštěné na konci celé (dětské části) akce. Tímto jim chceme poděkovat a doufáme, že nám zachovají přízeň i pro příští ročníky.

SONY DSCSONY DSCSONY DSC

SONY DSCSONY DSC

Závěrem děkujeme všem za hojnou účast a doufáme, že se zase za rok opět sejdeme a opět si užijeme toto čarodějnické řádění v obci Davle.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy z akcí a jeho autorem je Václav. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Palení čarodejnic 2014 – opět povedená akce

  1. Nebilo to špatné,ale nechtěla bych tam být

Komentáře nejsou povoleny.