Hasičská fontána 2018

V sobotu 2.6.2018 za přítomnosti televizních kamer a tisíce diváků jsem byli součástí jedné z největších hasičských fontán v ČR v Praze pod Pražským hradem. V zásahových oblecích jsme prováděli nástřiky podle pokynů regulovčíků, kteří svými světelnými „meči“ ukazovali rychlost a směr pohybu proudnic. Tato asi 30 minutová podívaná za aplausu všech přítomných diváků vyvrcholila krátkým ohňostrojem a poděkováním všech, kterým se toto představení líbilo.Po skončení došlo k úklidu veškeré techniky a k odjezdy jednotek domů. Děkujeme organizátorům, že nám umožnili se zúčastnit této velkolepé akce, kde jsme poznali spoustu kluků z řad dobrovolných hasičů, kde jsme si společné mohli popovídat a případně si vyměnit zkušenosti z fungováni našich spolků. Tak snad se někdy sejdeme při podobné podívané znovu. A na zavěr ještě pěkné poděkování od organizátorů fontány a představitelů GŘ HZS ČR.

Poděkování hasičům

Příprava fontány

V pátek 1.června 2018 jsme se zúčastnili generální zkoušky Hasičské fontány, která se uskuteční dnes 2.6.2018 od 22:00 hodin v Praze na nábřežích mezi Palackého a Jiráskovo mostem k příležitosti letošního 100.výročí založení ČR. Je to setkání 200 jednotek dobrovolných hasičů z celé České republiky, kteří se na této největší společné akci společně pod patronátem profesionálních hasičů sešli, aby uskutečnili velkolepou show, které se účastní i naše společná zásahová jednotka  Davle. Kdo budete mít čas nenechte si uniknout tuto úžasnou podívanou.

Jak vidíte stojí to za to tak si to nenechte uniknout.

Hasiči Davle

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Václav. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.