Čarodějnice v Davli 2013

Tak jako už každoročně jsme i letos uspořádali tradiční slavnost „Pálení čarodějnic“ v parku v Davli. Po dlouhých a náročných přípravách, kdy jsme zpracovali dříví, se začala stavit hranice k upálení „oné“ osoby.

20130427_16470220130430_164144

I tentokrát jsme byli nuceni postavit stany proti nepřízni počasí a jako pokaždé nechyběl ani stánek s občerstvením. Jako už tradičně děti dostali zdarma jednoho šťavnatého buřtíka z místního řeznictví a také lampión štěstí od firmy KRUPIČKA.                                                                                                             DAVLE_cary_2013_026

Samozřejmně jak, už to v tento významný den čarodějnic bývá, netrpělivě jsme vyhlíželi, která z nich se tentokrát chytne a přistane na naší letos nebývale vysoké hranici.

DAVLE_cary_2013_101

A přeci jenom se jedna „rogalistka“-čarodějnice zachytla a tak jsme byli všichni zvědaví,  jak si to babizna rozdá s našimi plameny.

DAVLE_cary_2013_007

Ihned po té co se uvelebila, přiskočila četa našich nejrychlejších borců a hranici s velkým přehledem podpálila, tak aby vše proběhlo podle požárních a jiných předpisů.

DAVLE_cary_2013_035

Musím přiznat, i když jsem to neviděl na vlastní oči, byla naše čarodějnice nebývale oddolná proti ohni (dá se říci, že ani hasiči nejsou tak oddolní proti takovýmu žáru), ale nakonec se přeci jenom vzdala a skokem do ohně se pomaličku rozpustila.

DAVLE_cary_2013_057                                             Pak už jsme se příjemně nahřáli a věnovali se dalšímu večernímu veselí, které pokračovalo vypouštění lampiónků. Tato činnost nebyla až tak jednoduchá, jak si někdo myslíte. V poměrně velkém větru a za mírného deště bylo velice obtížné rozhýbat balónek tak, aby samovolně začal stoupat k nebi a neměl na sobě žádnou díru. To se nakonec nekterým šťastlivcům podařilo a balónky začaly stoupat k nebi. Ti kteří vydrželi i do pozdějších hodin si mohli vychutnat nedaleký ohňostroj, který byl výbornou tečkou za letošní vydařenou akcí.

DAVLE_cary_2013_106

Děkujeme všem za účast a příští rok na viděnou.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy z akcí a jeho autorem je Václav. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.