Zásah: požár chaty – Štěchovice 25.1.2019

První zásah roku 2019 ohlášen v 23:10 hodin, požár dřevěné chaty na konci Štěchovic v Slapském kopci, požár většího rozsahu, zasahovalo 6 jednotek, příčina vzplanutí byl;a v té době neznámá, na místě byl vyšetřovatel a všechny složky IZS. Požár byl dohašen kolem 2:00 hod ranní, na místě zůstala jednotka JSDH Štěchovice.

Naše jednotka v počtu 5 mužů + 2 hasičská vozidla :

Pavel Liška, David Liška, Radovan  Loužecký, Libor Tesař, Václav Nepraš

Svatováclavské slavnosti 2018

Jako již tradičně i letos 22.9.2018 jsme se účastnili Svatováclavských oslav, které pořádal spolek Trepka v davelském parku. Pomohli jsme se zajištěním technického zázemí tak, aby všichni měli ke své spokojenosti potřebné prostředky k prezentaci a prodeji svých výrobků.

Opět tradičně byl pestrý program věnován hlavně těm nejmenším, kdy si děti mohli vyzkoušet vyrobit krásné výrobky z přírodních materiálů. Motivací bylo omezení použití plastových obalů, kdy za využití obalů pro více použití, byli děti odměněny limonádou za symbolický poplatek. Pro dospělé zde byly velice povedené přednášky, týkající se význačných milníků v historii republiky (letopočty končící 8) a z historie obce. Zároveň při této akci obec uspořádala malou výstavu ke 100.výročí založení České republiky a celý den byly zajištěny projížďky úžasným parníkem poháněným opravdovým parním strojem, opravdu úžasný zážitek nejen pro nás, děkujeme. Samozřejmě i náš sbor se prezentoval staročeskými výrobky z brambor a k obvyklým a velice chutným bramborákům letos přibily zelňáky a „Vaškovy zlaťáky“ alias klasické škubánkové bochánky – velká dobrota. V sortimentu pití se objevil netradiční „tekutý štrůdl“, který si nakonec našel i svoje příznivce a zmizel z našich zásob.

Vyvrcholením celé akce bylo, jako každý rok, krátké představení o vzniku davelského znaku (Jak hlava Jana Křtitele se do znaku dostala). Tohoto představení se opět účastnili i mimo další členové našeho hasičského sboru, aby ukázali v čele s autorem a režisérem Karlem Ježdíkem, že ani herectví jim není cizí. Samozřejmě se vždy něco splete a pokazí, ale myslím si, že se představení opravdu povedlo a je vidět, že někteří členové dospěli, po těch 3 ročnících, opravdu v nadějné herce, po kterých by sáhli i profesionální divadelní sbory:-).

Na závěr poděkujeme spolku Trepka a obci, že jsme se mohli účastnit této povedené akce a dokonce jsme na závěr udělali společnou jízdu parníkem s našimi kamarády ze SDH Sloup, kdy po celodenní práci s minimálním odpočinkem, jsme si mohli v klidu užít tento neopakovatelný zážitek jízdu kolesovým parníkem poháněným opravdovým parním strojem. Ještě na uplný závěr obec věnovala k oslavám výročí uzenou kýtu s pivem pro účastníky zdarma, takže akce se nakonec protáhla do večerních hodin.

Zásah: požár vrby Měchenice 21.9.2018

Toto byl první zásah našeho opraveného automobilu CAS 25 po delší odmlce. Jednalo se o požár staré vrby na zahradě rodinného domku v Měchenicích. Požár vznikl od venkovního ohniště kdy vzplála stará a vyschlá vrba. Bylo nutné vrbu rozřezat na co nejmenší části a uhasit vnitřní ložiska, která se ve vrbě doutnala. Po zhašení jsme se unaveni vrátili opět na základnu.

Zasahující jednotky

SDH Davle – CAS 25 : Jaromír Němec, Jiří Macků, Jiří Klusoň, Václav Nepraš

HZS Jílové

Oprava CAS25 ukončena

S radostí oznamujeme, že naše auto CAS 25 Škoda 706 RTHP je opět v naší garáži ve zbrojnici v Davli a je připraveno vyjet k zásahům. Auto je po kompletní přestavbě a v lepší kondici než kdy bylo 🙂 s malými vylepšeními a doufejme, že bude ještě dlouho fungovat k naší plné spokojenosti. Díky patří obci, která opravu financovala a firmě Loužecký, která našeho Matesa oživila. Děkujeme.

Brutus v Davli 2018

Už tradičně jako každý rok zase přijede rozhýbat Davli skupina BRUTUS. Přijďte se pobavit a užít si poslední prázdninový pátek na fotbalové hřiště v Davli dne 31.8.2018 od 21:00 hodin.(výčep otevřený od 18.00 hod) .Místa pro auta, stany a snídaně pro držáky zajištěna.

Hasičská fontána 2018

V sobotu 2.6.2018 za přítomnosti televizních kamer a tisíce diváků jsem byli součástí jedné z největších hasičských fontán v ČR v Praze pod Pražským hradem. V zásahových oblecích jsme prováděli nástřiky podle pokynů regulovčíků, kteří svými světelnými „meči“ ukazovali rychlost a směr pohybu proudnic. Tato asi 30 minutová podívaná za aplausu všech přítomných diváků vyvrcholila krátkým ohňostrojem a poděkováním všech, kterým se toto představení líbilo.Po skončení došlo k úklidu veškeré techniky a k odjezdy jednotek domů. Děkujeme organizátorům, že nám umožnili se zúčastnit této velkolepé akce, kde jsme poznali spoustu kluků z řad dobrovolných hasičů, kde jsme si společné mohli popovídat a případně si vyměnit zkušenosti z fungováni našich spolků. Tak snad se někdy sejdeme při podobné podívané znovu. A na zavěr ještě pěkné poděkování od organizátorů fontány a představitelů GŘ HZS ČR.

Poděkování hasičům

Příprava fontány

V pátek 1.června 2018 jsme se zúčastnili generální zkoušky Hasičské fontány, která se uskuteční dnes 2.6.2018 od 22:00 hodin v Praze na nábřežích mezi Palackého a Jiráskovo mostem k příležitosti letošního 100.výročí založení ČR. Je to setkání 200 jednotek dobrovolných hasičů z celé České republiky, kteří se na této největší společné akci společně pod patronátem profesionálních hasičů sešli, aby uskutečnili velkolepou show, které se účastní i naše společná zásahová jednotka  Davle. Kdo budete mít čas nenechte si uniknout tuto úžasnou podívanou.

Jak vidíte stojí to za to tak si to nenechte uniknout.

Hasiči Davle

Čarodějnický příspěvek za roku 2018

Letos jsme začali s přípravou čarodějnické hranice až těsně před hlavní akcí jelikož jsme měli připravené objemné kmeny stromů již dopředu a nebylo nutné provádět větší dřevorubecké umění někde ve stráni. Opět s myšlenkami další úspěšné akce jsme se společně sešli v poměrně hojném počtu k této náročné stavbě a to i přes letošní ztráty některých význačných pomocníků z řad sboru. Naopak musím zmínit a poděkovat, že se zúčastnilo několik dalších podporovatelů sboru a pomohli nám s touto náročnou stavbou. Jako každý rok tak i letos jsme byli odhodlání udělat pro akci zase něco víc než ostatní léta a tak jsme stavěli a stavěli, až jsme se dostali se stavbou do nevídané výšky 4 metrů. To tady ještě nebylo, ale samozřejmě i tento počin měl svá úskalí a museli jsme naopak slevit ze stavby rozlehlého čarodějnického motivu tak, aby jsme byli schopni jednoduše umístit čarodějnici na vrchole celé vatry. Proto jsme letos vyrobili jednoduchou, ale efektní „tryskovou“ čarodějnici. Jako zvýraznění její tryskové vlastnosti jsme ji obohatili o malé ohňostrojové fontánky, které měly vzplát v momentě podpálení celé hranice. Proto jsme určili pyrotechnika, který měl za úkol svést všechny drátky na přístupné místo, tak aby jsme byli schopni trysky odpálit v pravý čas. Jelikož už se nám začalo poměrně stmívat, tak jsme odešli probrat další nápady a náměty dodělávek do naší zbrojnice.

A je to tady, poslední den v dubnu, a už jsme se začínali po obědě scházet tak, aby jsme vše připravili včas a aby vše proběhlo bez problémů, jelikož jsme si uvědomovali, že počasí je úžasné a že bude požadavků ze strany návštěvníků až dost. Po tolika letech pořádání této „mega“ akce, každý z nás již ví, co má dělat a tak jako houf mravenečků jsme se začali hemžit po hasičárně a připravovat a navážet zásoby a věci na místo akce do parku. Jako.minulé roky jsme opět pozvali hudební reprodukci pro veselejší atmosféru celé atmosféry a hlavně pro emocionální zdůraznění samotné zapálení čarodějnické hranice (vždy už hraje úžasná Vltava). Zase tradičně se nám o zábavu dětí a dorostu starali kamarádi ze spolku Trepka, letos jsme dokonce dodali i malé věcné dárky do soutěží, tak aby se děti motivovali při plnění soutěžních disciplín. Pro neunavené děti byl ještě zajištěn velký dětský skákací hrad, kde se mohli pěkně vyřádit a ztratit poslední zbytky jejich věčné energie. Na tomto místě musím poděkovat tradičním sponzorům, kteří dodali pro děti buřty a balónky štěstí – děkujeme !!!. I přes některé malé nedostatky v občerstvení, které se už snažíme odstranit v předstihu tak, aby se příští roky už neopakovali, si myslíme, že se akce opět vydařila a všichni jsme si užili krásné odpoledne až do nočních hodin. Na závěr byl předveden úžasný ohňostroj, který umocnil dojem celé povedené akce. Děkujeme všem a těšíme se na vás opět příští rok.

Hasiči Davle